8 червня 2017 року у Чернігові в приміщенні Чернігівської ОДА відбувся секторальний форум бізнесу легкої промисловості, ініційований Асоціацією «Укрлегпром» спільно з Українським союзом промисловців і підприємців.

У роботі Форуму взяли участь: Прем’єр-міністр України В.Б.Гройсман, Перший віце-прем’єр-міністр, Міністр економічного розвитку і торгівлі С.І.Кубів, Міністр соціальної політики А.О. Рева, заступник Міністра фінансів С.М. Марченко, заступник Міністра освіти Р.В. Греба, в.о. Голови Держслужби зайнятості В.О. Ярошенко, Президент УСПП А.К.Кінах, Голова Чернігівської ОДА В.П. Куліч, Чернігівський міський голова В.А. Атрошенко, представники Нацгвардії України МВС, Міністерства оборони, а також широке коло керівників провідних галузевих підприємств Чернігівщини та 15 областей України, організацій, учбових закладів, представників місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій, національних та місцевих ЗМІ.

За інформацією голови правління асоціації «Укрлегпром» Тетяни Ізовіт, у легкій промисловості працює близько 2,7 тисячі підприємств, де працюють більше 80 тисяч людей. З 2012 року підприємства галузі втрачали темпи розвитку, а кількість зайнятого на них населення зменшувалась.

Позитивних змін вдалося досягти лише минулого року — обсяги виробництва галузі склали 102,2%. Зберігається ця тенденція і цьогоріч.

Проте й зараз існує в роботі легкої промисловості низка проблем, які стримують її подальший розвиток. Про них і говорили учасники форуму з Прем’єр-міністром.

Серед найбільш актуальних назвали питання впровадження європейських стандартів виробництва, створення конкурентного середовища на рівних для всіх видів підприємств умовах, мінімізація зарегульованості ведення бізнесу, зменшення кількості контролюючих органів тощо.

Відповідаючи на поставлені виробниками запитання, Володимир Гройсман запевнив, що Україна є цілком конкурентоздатною у багатьох галузях, і легка промисловість — у їх числі. Тому економічне зростання держави — основний пріоритет нинішнього Уряду.

Для забезпечення позитивної динаміки потрібно прийняти кілька системних рішень: про доступ підприємств до кредитних ресурсів, які можна було б спрямувати на модернізацію виробництва; про реструктуризацію на термін до 36 місяців сплати ПДВ при ввезенні обладнання; про зменшення повноважень, а то й ліквідацію так званих «економічних силовиків». Крім того, в Україні потрібно відновити виконавчу керованість та здолати інституційну (кадрову) слабкість, яка відчувається на всіх рівнях — від робітників до урядовців.